top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAutor

Odpowiedzialny Przemysł dołącza do kampanii "STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika!"

W dobie pandemii COVID-19 z troski o swoje zdrowie i zdrowie bliskich, ze strachu o przyszłość, ludzie zaczęli szukać kozła ofiarnego. Kogoś, na kogo będą mogli wylać swoje żale, obarczyć całą odpowiedzialnością za sytuację i wyładować swój gniew.

Tę rolę społeczeństwo przypisało mieszkańcom województwa śląskiego, a zwłaszcza górnikom i ich rodzinom. Praca w kopalni to jeden z tych zawodów, w których nie można pracować z domu.

Fala negatywnych emocji i brak chęci podjęcia jakiejkolwiek próby zrozumienia ich sytuacji zamieniła się w masowy hejt. Górnicy są oczerniani w Internecie i mediach, a ostatnio nawet w ich własnym, realnym sąsiedztwie.

Właśnie dlatego Jastrzębska Spółka Węglowa i Fundacja JSW zorganizowały kampanię "STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika!". Do akcji dołączyło już wiele znanych osób ze świata sportu, filmu, telewizji i muzyki. Wśród nich są m.in. aktorka Sonia Bohosiewicz, lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic, członkowie kabaretów Łowcy.B i Kabaret Młodych Panów, dziennikarz naukowy i fizyk dr Tomasz Rożek, a także Kamil Glik - ambasador kampanii.

fot. ARC/JSW

11 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page