top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAutor

Złote Listki CSR POLITYKI 2023 dla 25 wyróżnionych firm 

W czerwcu tego roku Tygodnik POLITYKA, firma doradcza Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 12 wyróżnili polskich liderów zrównoważonego rozwoju i ESG przyznając im Listki CSR.

Tym razem o wyróżnienia ubiegało się aż 127 firm, które były nagradzane Złotymi, Srebrnymi, Białymi i Zielonymi Listkami CSR POLITYKI. 105 spośród nich zostało nagrodzonych. Złoty Listek CSR POLITYKI trafił do 25 firm m.in. do CCC SA, ING Bank Śląski SA, InPost Sp. z o.o., Srebrny Listek do 35 firm m.in. do ArcelorMittal Poland SA, Allegro Sp. z o.o., Grupa Żywiec SA a Biały Listek do 46 firm m.in. do Budimex SA, GK CD Projekt SA, L’Oréal Polska Sp. z o.o.

Natomiast Zielony Listek otrzymały przedsiębiorstwa, dla których zapobieganie zmianom klimatu oraz redukcja negatywnego wpływu na niego są kluczowymi działaniami danych firm. W tym roku były to m. in. InPost Sp. z o.o., LPP SA, Danone Sp. z o.o.

Ponadto wyróżniono firmy, które stosują w swojej działalności dobre praktyki. W tym roku byli to Carlsberg Polska Sp. z o.o., który opracował innowacyjną butelkę Fibre Bottle, LPP SA, który ograniczył emisyjność obiektów LPP, czyli zwiększył udział OZE w zasilaniu oraz Żabka Polska Sp. z o.o., która zamknęła obieg surowców w swoich sklepach.

Udział w zestawieniu Listków CSR jest nie tylko prestiżem dla przedsiębiorstw, ale również okazją do otrzymania informacji na temat tego, jak realizowane przez nie na co dzień działania plasują je na tle konkurencji.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zapoznania się z całością artykułu pod linkiem: https://www.polityka.pl/.../2216338,1,listki-csr-rozdane...3 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page