top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAutor

LW Bogdanka publikuje Raport Zintegrowany za 2019 r.

Raport "Stabilny rozwój w niełatwym otoczeniu" to siódmy raport Bogdanki przygotowany w oparciu o Standardy GRI. Tegoroczny raport ukazuje działalność Grupy Bogdanka w szerszym ujęciu, podkreślając jej znaczenie i rolę w regionie Lubelszczyzny. Bogdanka jest ważnym pracodawcą, podatnikiem i filarem ekonomicznym regionu. Wskazuje na to m.in. 114 mln zł przekazanych administracji danin publicznych, ponad 10 mln zł dodatkowych przychodów dla gmin Cyców, Ludwin i Puchaczów z tytułu opłaty eksploatacyjnej, ponad 5600 miejsc pracy czy też warte łącznie 152 mln zł zaangażowanie w bezpieczeństwo i higienę pracy oraz ochronę zdrowia.

W raporcie bardzo dużo miejsca poświęcono także tematowi środowiska naturalnego. LW Bogdanka w tej dziedzinie postępuje odpowiedzialnie, odzyskując 96,92% wody wykorzystanej do procesów wydobycia i produkcji węgla, a także wykorzystując ponownie prawie połowę odpadów górniczych.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo tutaj: https://www.lw.com.pl/pl,2,d7199,stabilny_rozwoj_w_nielatwym_otoczeniu__opublikowalismy_raport_zintegrowany_za_2019_r.html

8 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page